You are here: Лікування

Лікувально - діагностична база санаторію відповідає усім сучасним вимогам, дозволяє в найкоротший час провести обстеження і поставити точний діагноз.
Діагностичний комплекс постійно оснащується новою сучасною апаратурою відомих вітчизняних і світових виробників.
Тільки за останній рік санаторієм придбані такі діагностичні апарати:
- SONOACE X8 (виробник Німеччина) – для ультразвукової діагностики внутрішніх органів, органів малого тазу, щитовидної залози, молочних залоз та судин;
- CARDIO (виробник Україна) – діагностичний комплекс, який включає пристрої для зняття електрокардіограм і реограм (дослідження басейну сонної артерії, басейну артерії хребта, перевіряється кровообіг кінцівок, легень, печінки);
- OLYMHPUS (виробник Японія) – застосовується для дослідження органів шлунково-кишкового тракту;
- Ацидогастрографи АГ (виробник Україна) – використовуються для контролю за кислотопродукуючою функцією шлунково-кишкового тракту;
- STORS - endoskope (виробник Німеччина) – застосовується для ректороманоскопії (дослідження кишківника);
Придбано нову апаратуру для лабораторних досліджень.
В санаторї застосовується дуже цікавий та новий напрямок у лікувальній і профілактичній медицині, біорезонансна терапія - (БРТ).Прилади БРТ працюють з коливаннями людського організму відповідно до принципу індукції. Оскільки властиві пацієнту коливання і сигнали мають електромагнітну природу, можлива їхня передача по кабелю , що доведено експериментально ( Шимель, 1978). Відведення їх від тіла пацієнта здійснюється за допомогою електродів по кабелю , який направляє їх до приладу. При цьому не використовується ніякої зовнішньої енергії (низькочастотних, ультразвукових коливань і т.п.), усі коливання є фізіологічними. Використовується тільки частина енергії коливань, розташованих у межах звукового спектра. Принцип впливу полягає в динамічній адаптації кібернетичного регуляторного кругообігу, тобто створене приладом для БРТ зворотне коливання викликає в пацієнта нову вихідну інформацію, що, у свою чергу, стає основою для нового коливання, і так далі протягом усього періоду терапії.
Біорезонансна терапія працює в біофізичній площині, будучи електромагнітною резонансною терапією. Електромагнітне поле пацієнта відразу ж реагує на ці терапевтичні сигнали. Цей процес повторюється протягом частки секунди, придушуючи і знищуючи патологічні коливання і поступово відновлюючи фізіологічну динамічну рівновагу. Починається процес самолікування організму. Біорезонансна терапія особливо ефективна в тих випадках, коли досягнення терапевтичного успіху традиційними методами є неможливим чи пов'язано з великими часовими й іншими витратами га протипоказами до медикаментозної терапії та фізіотерапії. Вона сполучає в собі принципи таких методів лікування, як акупунктура, електропунктура по Фолю, гомеопатія, нозодотерапія, ізотерапія, невротерапія і багато інших, не намагаючись замінити жоден з них.
Висококваліфіковані лікарі застосовують перевірені часом і найновіші сучасні лікувальні методики.
На теперішній час важко назвати область медицини, яка б в більшій або меншій мірі не стикалась з імунологією, не користувалась її методами обстеження, критеріями діагностики, лікування і прогнозу перебігу захворювань. Явища вторинної імунологічної недостатності (імунодефіциту) або розбалансування в результаті захворювання імунної системи встановлено багаточисленними науковими дослідженнями як у нас в країні, так і за кордоном, причому імунна недостатність надзвичайно розповсюджена як серед хворих, особливо з хронічними недугами, так і серед “практично здорових”.
Основний лікувальний природній чинник курорту - слабомінералізована вода “Нафтуся”, позитивно впливає на відновлення порушеного імунного статусу, що неодноразово підтверджено багатьма науковими дослідженнями. Тісна співпраця з Західноукраїнським центром клінічної імунології дозволяє проводити спеціалізовані імунологічні обстеження для хворих санаторію. Активна співпраця налагоджена також з благодійним фондом "Антигепатитний центр ім. С.П.Боткіна", кафедрами клінічної імунології та алергології, медичної реабілітації та нетрадиційної медицини Львівського державного національного університету ім. Данила Галицького, які надають лікарям санаторію консультативно-методичну допомогу.

В санаторії можна пройти обстеження методом Фоля . Короткий принцип методу: будова шкіри в місцях розміщення біологічно активних точок має аномалію - там набагато більше нервових закінчень , що мають більшу , порівняно з іншими , електропровідність. Згідно з дослідженнями доктора Фоля (1953-1989рр) саме в “чарівних” китайських точках він відмітив відхилення від “норми” - в них були зовсім інші значення потенціалу .В діагностиці по Фолю для діагностики використовуються тільки точки рук (до зап’ястя) і ніг (до щиколотки). В 1956 р. вже було створено ціле медичне товариство методу Фоля, а в 1966 році метод отримав Золоту медаль Ватикану. Метод є неінвазивним і має найменше протипоказів порівняно з іншими традиційними методами обстеження. Використовуючи метод Фоля, можна не тільки провести діагностику і, але і індивідуально тестувати покази і протипокази гомеопатичного або любого хімічного препарату. Ефективність діагностики і лікування цим методом досягає 80-85 процентів.

Культивована роками лікувальна база санаторію дає змогу використовувати у комплексі природні і преформовані курортні фактори.
Як метод теплолікування призначаються аплікації озокериту, озокерафіну, озокеритові тампони.
Для лікування і профілактики різних захворювань бальнеотерапія санаторію представлена різноманітними ваннами :
- соляні
- хвойні
- перлинні
- кисневі
- вуглекислі
Новинка санаторію – гальванічна ванна – поєднання води і струмів низької напруги. Особливо ефективна при дегенеративних захворюваннях, які провокують запальні процеси у суглобах.
Також до водних процедур, які відпускаються в санаторії відносяться такі душі:
- висхідний
- циркулярний
- Шарко
- лазарний
- підводний душ-масаж
В санаторії працюють кабінети гідроколонотерапії, промивання кишківника, гінекологічних процедур.
Широко застосовується аромотерапія, аерозольтерапія, трав’яні та масляні інгаляції.
У кабінетах фізіотерапії використовуються різноманітні фізичні фактори та методи за допомогою:
- постійного електричного струму;
- імпульсного струму;
- змінного струму;
- електричного поля УВЧ;
- змінного магнітного поля;
- електромагнітного випромінювання;
Фізіотерапевтичне відділення санаторію постійно оснащується новими апаратами («Елескулап», «Ультрадар», «Ампліпульс 5D», «бойлер», «МІТ-ЕФ-2», «МІТ-11» та ін.).
Також обладнані найсучаснішою лікувально-діагностичною апаратурою гінекологічний та цистоскопічний кабінети, кабінет лазаротерапії і кабінет голкорефлексотерапії.
В санаторії працюють масажисти вищої та першої категорії.
В санаторії функціонує стоматологічний кабінет, в якому надаються усі стоматологічні послуги, включаючи протезування.
А з недавнього часу відкрито новий косметологічний кабінет.
Відповідно обладнаний спортивний зал. Застосовуються різні форми і методи ЛФК:
- лікувальна гімнастика (індивідуальна і групова)
- пішохідні лікувально-оздоровчі прогулянки
- рухливі та спортивні ігри
Також в санаторії проводяться заняття з дихальної гімнастики та йоги.
Психоемоційне розвантаження, сеанси аутотренінгу та гіпнозу проводиться під наглядом кваліфікованого психотерапевта у гіпнотарії – кабінет, в якому створений відповідний психотерапевтичний інтер’єр.
Як основні лікувальні методики використовується індивідуальна і колективно-групова психотерапія, аутогенне тренування, емоційно-стресова психотерапія, самонавіювання.
Усі лікувальні методики застосовуються на фоні санаторного режиму з диференціальним використанням рухових режимів, дієтичного харчування згідно 15 столів по Певзнеру.