Трускавець – бальнеологічний курорт, основними лікувальними чинниками якого є природні мінеральні води:
1. “Нафтуся” – сульфатно-гідрокарбонатна магнієво-кальцієва слабо-мінералізована вода (концентрація солей не більше 0,8 г/л) слаболужньої реакції зі слабим запахом сірководню і незначним присмаком нафти. В невеликих кількостях вода містить вільну вуглекислоту, іони хлору, натрію, калію, кальцію, магнію, сульфатні іони а також органічні речовини типу бітумів, гумінів, низькомолекулярних жирних кислот, фенолів, та інших в досить значних кількостях (20-40 мг/л).
2. “Марія”, джерело №1 (свердловина 7-к) сульфатно-хлоридна, натрієва з мінералізацією 2,7 г/л.
3. “Софія”, джерело №2 (свердловина 9-б) сульфатно-хлоридна, натрієва з мінералізацією 11,5 г/л
До природніх лікувальних чинників відноситься і застосування озокериту. Аплікації озокериту підвищують проникливість шкіри, мають протизапальну, знеболюючу дію, покращують гемодинаміку в уражених органах та сприяють розсмоктуванню патологічних змін в тканинах. Застосовують у вигляді аплікацій на ділянку ураженого органу.
Крім того, в оздоровниці використовуються різноманітні реформовані природні фізичні фактори та методи такі як гальванізація, електрофорез, електростимуляція, діадинамотерапія, дарсонвалізація, КВЧ-терапія, УВЧ-терапія, магнітотерапія, УХТ, електросон, аромотерапія, спелеотерапія, трав'яні та масляні інгаляції тощо. Також в санаторії проводять перлинно-хвойні ванни, ванни з бішофітом, скипидарні ванни, гальванічні (загальні та чотирьох камерні), підводний душ масаж, душ Шарко, циркулярний душ та висхідний душ.